رمز خود را فراموش کرده اید ؟

هلدینگ بهساز مشارکتهای ملت (سهامی عام)

شرکت بهساز مشارکتهای ملت در تاریخ ۱۳۶۷/۰۷/۲۵ طی شماره ۷۱۶۷۰ با نام اولیه تولیدی و صادراتی بانک ملت( سهامی خاص) تاسیس شد ودر سال ۱۳۷۹ باتوجه به برخی تغییرات نگرش ها در بانک این شرکت به نام شرکت بهساز مشارکتهای ملت تغییر نام یافت و در سال ۱۳۸۲ نوع آن از سهامی خاص به سهامی عام تغییر پیدا کرد. شرکت بهساز مشارکتهای ملت در حقیقت یک شرکت مادر و هلدینگ است که با تحت پوشش داشتن ۱۱ شرکت (سهامدار عمده) در راستای تحقق اهداف عالیه بانک ملت، دستیابی به برنامه های کلان مشروحه ذیل راهدف گذاری نموده است.

موضوع هلدینگ

۱- ایجاد و اداره انواع شرکتهای تولیدی و بازرگانی و خدماتی، مشارکت با شرکتهای (اعم از مشارکت مدنی و حقوقی) و سرمایه گذاری درسهام شرکتها.
۲- استفاده از تسهیلات مالی اعتباری بانکهاو مؤسسات اعتباری در راستای اهداف شرکت.
۳- ارائه خدمات فنی، مالی، اعتباری، تضمینی،اقتصادی و مدیریت.
۴- مبادرت به کلیه امور و عملیاتی که بطورمستقیم و یا غیر مستقیم برای تحقق هدف شرکت لازم و یا مفید بوده و یا در جهتاجرای موضوع شرکت ضرورت داشته باشد.
۵- بررسی و تهیه طرحهای توجیهی اعم از فنی، مالی و اقتصادی.
۶- انجام کلیه معاملات و عملیات تجاری موضوع قانون تجارت و سایر قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران اعم از بازرگانیداخلی و خارجی.
۷- مشارکت مستقیم درامرگسترش صادرات غیرنفتی در راستای اهداف عالیه و بلند مدت جمهوری اسلامی ایران، خرید و فروش، بسته بندی و برحسب مورد ایجاد واحدهای تولیدی ذیربط جهت عرضه کالاهای صادراتی مجازدر بازارهای خارجی و واردات اقلام مجاز و مورد نیاز و کلیه عملیات بازرگانی در چارچوب مقررات و قوانین موضوعه.
۸- برنامه ریزی و اقدام مستقیم و غیر مستقیم در جهت سرمایه گذاریهای کوتاه مدت و بلند مدت در سهام شرکتها اعم از شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و سایر شرکتهای سهامی و خرید و فروش سهام با توجه به قوانین و مقررات موضوعه.
۹- ایجاد ، تأسیس واداره شرکتها وشعب مرتبط با موضوع فعالیت شرکت.
۱۰- اقدام مستقیم در امر صادرات کالاهای غیر نفتی بمنظور تأمین ارز مورد نیاز سایر شرکتهای وابسته و تابعه و یا اقلام مورد نیاز عمومی.
۱۱- انجام خدمات بازرگانی عمومی بالاخص مورد نیاز شرکتهای وابسته و تابعه
۱۲- فروش و توزیع کالاهای تولید داخلی و یا وارده از خارج طبق شرایط و مقررات خارج کشور از طریق شبکه توزیع رسمی و تأثیرگذاری بالنسبه بمنظور سالم سازی توزیع داخلی و حذف واسطه های اضافی در جهت منافع مصرف کننده نهایی.

تعریف عمومی هلدینگ

شرکتی که مالک سهام یک یا چند شرکت دیگر است و به‌عنوان شرکت مادر در آن‌ شرکت‌ها سیاست‌گذاری می‌کند

شرکتی سرمایه‌گذار، مدیریتی و تخصصی است که دارندۀ بخش نسبتاً زیادی از سهام دیگر شرکت‌هاست

اهداف ایجاد یک هلدینگ

هدف اولیه

خلق ارزش بیشتر نسبت به کسب وکارهای مستقل

هدف ایده آل

خلق ارزش بیشتر نسبت به هلدینگ های رقیب

شرکت های تحت پوشش هلدینگ بهساز مشارکت های ملت

• راهبری صنایع بهساز
• توسعه بازاریابی و فروش ماد
• مجموعه رفاهی جهان بهساز مفرح
• آزادراه تهران – ساوه

• چاپ بانک ملت
• الماسه ساز
• بهریس اصفهان

• ساختمانی بانک ملت

تماس با ما

جهت ارتباط با هلدینگ بهساز مشارکتهای ملت می توانید از این بخش استفاده نمائید.

بالا