رمز خود را فراموش کرده اید ؟

مجتمع تجاری اداری جام

ساختمان برج جام بانک ملت اثر معمار شناخته شده رضا دانشمیر از این دسته ساختمان هاست که به خاطر ارتفاع و طراحی حجم معمارانه آن در میان خیابان شریعتی تهران می درخشد.

برج جام واقع در خیابان شریعتی تهران، در سایتی به متراژ ۴۶۰۰ متر مربع واقع شده است. این پروژه یکی از دو شریان مرکزی و تاریخ این منطقه به حساب می آید. برج جام از محور شمال-جنوب به منطقه شمیران و از شرق در موقعیت قدیمی و سنتی تاریخی تهران مشرف می باشد.

دسترسی این پروژه از طریق بزرگراه همت و رسالت (شرق به غرب)، و همچنین بزرگراه امام علی و صیاد شیرازی (محور شمال- جنوب) می باشد. این دسترسی باعث شده تا این برج اداری-تجاری یک مکان ایده آل برای مراجعه کنندگان به شمار برود.

برج جام از ترکیب دو حجم و الگو طراحی شده است. ابتدا یک پلتفرم افقی با کاربری تجاری که ۸۰%، و یک حجم عمودی که ۲۵% از حجم اصلی را پوشانده که شامل عرصه های اداری می باشد. این مجموعه ۳۴ طبقه دارای یک پارکینگ ۷ طبقه،رستوران، و سکوی فرود هلیکوپتر (Helipad) می باشد.

برج اداری تجاری جام به عنوان یکی از مدرن ترین پروژه های ساختمانی شهر تهران با ۶۰ هزار متر مربع فضا در یکی از بهترین موقعیت های اداری شهر قرار دارد که معماری منحصر به فرد و به کار گیری بالاترین استانداردهای ساخت و مصالح، این برج ۳۲ طبقه را به یکی از شاخص های معماری سوپر لوکس کلاس Aدرکشور تبدیل کرده است.

پروژه برج جام مشتمل بر ۶۳ واحد تجاری در دو طبقه، ۸۹ واحد اداری در ۲۳ طبقه و ۵۵۵ واحد پارکینگ عادی به انضمام ۲۸ واحد پارکینگ ویژه معلولان در ۷ طبقه است و در طراحی آن، سالن اجتماعات، عرصه فرود هلی کوپتر، نمازخانه و رستوران با محوطه روباز نیز در نظر گرفته شده است. بیش از ۵۰ جلسه از جلسات شورای معماری بانک ملت به طراحی پروژه برج جام اختصاص داشته است.

یکی از بلندترین و نوین ترین برج های اداری تجاری تهران ، برج ۳۲ طبقه اداری تجاری اتوبانک ملت ( برج جام ) است که با ارتفاع حدود ۱۰۰ متر و مساحتی بالغ بر ۶۷۰۰۰ مترمربع یکی از شاخص های معماری سوپر لوکس کلاس A کشور می باشد . این برج دارای ۶۳ واحد تجاری در ۲ طبقه ، ۸۹ واحد اداری در ۲۳ طبقه ، ۵۵۵ واحد پارکینگ عادی و ۲۸ واحد پارکینگ ویژه معلولان در ۷ طبقه دارد . در طراحی این برج اداری تجاری فضاها با کاربری های مختلف مانند سالن اجتماعات ، عرصه فرود هلیکوپتر و رستوران در نظر گرفته شده است .
شرکت مدامکار به عنوان نماینده رسمی و انحصاری کمپانی Protec انگلستان در ایران، در رقابتی تنگاتنگ با سایر شرکت‏ها و برندهای سیستم اعلام حریق، برنده مناقصه گردید و برج جام را با استفاده از تجهیزات سری ۶۰۰۰PLUS/6400 کمپانی Protec انگلستان به سیستم هوشمند کشف و اعلام حریق دیجیتال آدرس‏پذیر مجهز می‏نماید.
در تجهیز این پروژه بیش از ۳۰۰۰ المان آدرس‏پذیر در ۵۶ لوپ به کار رفته است. تجهیزات استفاده شده در این سیستم بر اساس استانداردهای بین‏المللی BS و EN54 ساخته شده‏اند و گواهینامه LPCB دارند. از قابلیت‏های ویژه این سیستم می‏توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱ ) کاهش آلارم‏های کاذب و قابلیت تفکیک بین علائم حاصل از حریق و علائم کاذب به خاطر استفاده از سنسورهای هوشمند سری ۶۰۰۰PLUS در انواع دودی ، حرارتی و ترکیبی
۲ ) ارسال و انتقال اطلاعات از طریق شبکه LAN/WAN با استفاده از اینترفیس TCP/IP

  • معمار پروژه  : رضا دانشمیر
  • موقعیت پروژه : تهران ، ایران
  • سال اتمام پروژه : ۲۰۱۵
  • متراژ پروژه : ۶۴۰۰۰ متر مربع
بالا